Symbolika skrytá v ochoreniach.

thumbnail

K tomu, aby sme pochopili príčiny ochorení aspoň okrajovo, potrebujeme pochopiť, ako funguje naša psychika a čo všetko dokáže spôsobiť jej disharmónia. A ak tieto príčiny správne pochopíme, môžeme sa uzdraviť, pretože choroba nám "odovzdala" posolstvo z duchovnej roviny a viac sa už nemusí prejavovať vo fyzickom tele. Viem, že ešte veľa ľudí odmieta etikoterapiu, ktorá sa zaoberá práve príčinami ochorení - učí nás čítať to, čo nám naše telo zdravotnými problémami hovorí, ale tu poviem iba - nemusíte to prijať, je to vaša slobodná vôľa, ale prosím vás, neodsudzujte to. Stačí, ak sa iba kúsok zamyslíte nad tým, čo je tu napísané..........dáva alebo nedáva vám to zmysel?

Srdce a krvný obeh

Cez srdce prežívame emócie. Sú ľudia, ktorí však svoje city a pocity potláčajú, na všetko musia mať rozumný a hlavne dokázateľný dôvod, vyžaruje z nich zvláštny chlad. Problém so srdiečkom nastáva vtedy, ak je človek zablokovaný, bez nadšenia, bez inšpirácie, keď je deprimovaný a dlhodobo žije v strese. Keď má pocit, že život je ťažký a nechce sa ním zaoberať. Vzdal sa snahy o lásku, pretože má pocit, že si ju nezaslúži.  Sebakritika, podceňovanie seba samého, nahnevanosť, zatrpknutosť, príliš veľa zodpovednosti, úzkosť, nenaplnenosť, sklamanie - to všetko spôsobuje problém so srdcom.

Problémy s trávením

Je to neschopnosť stráviť život a prispôsobovať sa novostiam. Ľudia, ktorí majú problém s trávením zvyčajne žijú v návykoch strachu, obmedzeniach, starostí, pocitoch viny. Sú medzi nimi aj takí, ktorí sa správajú povýšenecky, nadradene, arogantne a chcú iných ovládať. Sú to v podstate veľmi zúfalí ľudia, ktorí nevedia prijať to, že aj iní môžu byť lepší. Neznesú odmietnutie a veľa razy majú pocit, že život im dáva "rany na solar".  To, čo sa im deje v živote považujú za nestráviteľné a pre nich neprijateľné.

Obličky

Sú párový orgán a sú symbolom partnerstva. Preto ak ochorejú obličky, je potrebné upratať si vo vzťahoch. Akýchkoľvek. Je potrebné naučiť sa akceptovať aj tieň protipólu. Partneri nám totiž vždy dopĺňajú omietané protipóly, kým sa s nimi nevyrovnáme.  V prvom rade sa teda musíme naučiť vyrovnať sa so svojím tieňom, ak si chceme s partnerom rozumieť. A opäť to platí o akomkoľvek vzťahu. Obličky sú oslabené aj vtedy, ak človek žije  s pocitom viny, ľútosti, zlosti, obviňovania, či prastarého smútku. Ak sa drží negatívnych presvedčení a spomienok z minulosti. Je vyčerpaný, nie je schopný dôvervať iným a nedokáže riešiť problémové situácie. Pod nátlakom sa láme a vzdáva sa.

 

Oproti minulosti máme tak dokonalú lekársku techniku! Farmaceutický priemysel vymyslel snáď už aj nemožné! A ľudia chorľavejú viac a viac napriek tomu, že aj podmienky na život majú oveľa lepšie, ako napríklad naši pradedovia. Tak premýšľajte! Zrada musí byť niekde inde. Sokrates povedal, že telo, duch a duša musia byť v harmónii, preto nestačí dať len Teraflu, či penicilín.......treba premýšľať, či mi telo nechce iba povedať, že mám zvoľniť, mám si odpočinúť na pár dní.......

Učte sa, vzdelávajte sa, snažte sa chápať..... Praktická medicína tu jednoznačne svoje miesto má. Ale premýšľajte a zvažujte, kedy je potrebná.

Teším sa na vás na seminároch, kde vás naučím rozumieť vášmu telu, jeho prejavom, energii, ktorá ním prúdi.

Inka

Páči sa Vám Pán Občan?

Pridaj komentár