Prečo máte alergiu?

thumbnail

Určite ste aspoň raz v živote  na človeka, či situáciu alebo jednoducho na niečo, čo sa vám v živote udialo, povedali: "som na neho/ňu alergická", "vytáča ma to a už som na to alergická"........ a veľa iných viet, ktoré obsahovali váš osobný odpor, ktorý ste pomenovali "alergia".  

Alergia je totiž prehnaná reakcia tela na nejaké útoky zvonku, ktoré ale vo svojej podstate vôbec nie sú naozajstnými útokmi. Alergia je určitým znakom agresivity a silne vystupňovanej obrany. Tento zdravotný problém spočíva v precitlivenosti a v tom, že telo zaujíma obrannú reakciu. Alergici podvedome zápasia proti niečomu v ich živote a tento boj sa prejavuje na ich telesnej úrovni. Človek zápasí s tým, z čoho má strach, v čom sa necíti komfortne, čo mu vadí a nevie, čo s tým má urobiť. V jeho vnútri prebieha neskutočný súboj. Preto alergia je následok duševného naladenia. 

Ak máte tento zdravotný problém, skúste sa zamyslieť, ktorý spúšťač je ten "váš". (Spúšťač - situácia, ktorá spôsobila to, že ste sa stali alergikom). 

  • hneď na začiatok by som dala práve zlé osobné nastavenie voči svojmu životu, prehnané reakcie tela na situácie, ktoré ani nie sú také hrozné
  • je možné, že odmietate časť svojej osobnosti a tak svoj život žijete "proti prúdu"
  • je možné, že nie ste otvorený zmenám
  • je možné, že nechcete prísť do kontaktu s určitou časťou svojho života, popierate ju v sebe, dusíte a nechcete sa s nejakými situáciami konfrontovať
  • vnútorne niečo tvrdohlavou odmietate, na niečo ste úplne zanevreli
  • ťažšie sa vám prijímajú do života zmeny
  • máte problém prijať názory, ktoré sa odlišujú od vašich názorov

Úplne a jednoducho povedané - alergia sú vlastne požiadavky, aby ste sa viac otvorili, dokonca aj zdanlivým nejasnostiam.  Alergia učí akceptácii - znamená to - je dobré opustiť prehnané systémy hodnôt a neposudzovať všetko. Prijímať skutočnosť takú, aká je. Keď to píšem, uvedomujem si, že to nie je až tak jednoduché, ale určite to nie je ani ťažké. Tiež sa veľa vecí stále učím. Ak skĺzneme k niečomu, čo nie je celkom dobre, v danej chvíli si to treba uvedomiť. A neuzatvárať sa do seba. To je nesmierne dôležité. Je dobre pustiť svet do svojho vnútra a spoznávať jeho nedokonalosti, ale aj dokonalosti. 

 

Inka

 

Tento článok a ani časti textu nie je dovolené kopírovať na iné weby. Pokiaľ chcete článok publikovať, požiadajte autorku o súhlas. Budem však veľmi rada, ak ho budete zdieľať na sociálnych sieťach. K zdieľaniu na FB použite tlačidlo v spodnej časti článku. Ďakujem, že dodržiavate autorské právo. 

Páči sa Vám Pán Občan?

Pridaj komentár