Príčiny chorôb "B"

thumbnail

Bellova paréza - (obrna lícneho nervu) - vyhýbate sa problematickej situácii alebo osobe. Máte príliš veľa stresu. Strnulosť. Otupujete svoje pocity. Odmietate počúvať druhých alebo pozrieť sa na situáciu iným pohľadom. Cítite sa slabý, porazený, ako v pasci. Robíte si starosti s tým, ako vás vidia iní. Skrývate svoju tvár za rôzne masky.

Bipolárna (afektívna) porucha (maniodepresia) - Extrémna nevyrovnanosť, stres, trauma. Možný šok z detstva, napríklad smrť rodinného príslušníka, rozvod, nehoda, alebo ste zažili, ako blízky priateľ alebo člen rodiny trpel nevyliečiteľnou chorobou. Cítite sa nemiestne. Chcete byť niekde inde, než ste. Cítite sa byť kontrolovaný a ovládaný. chcete sa oslobodiť. Bojíte sa, že je to vás skryté niečo zlé alebo temné, nad čím nemáte kontrolu. Je vo vás veľa vnútornej agresivity a frustrácie, ktoré nedokážete ovládať.

Bolesti hlavy - stres, únava, vážnosť, príliš veľa diania okolo vás. Cítite sa neovládateľný, preťažený, preplnený, frustrovaný, podlomený. Sebakritika, sabotovanie seba samého, znevažovanie seba samého, posudzovanie seba a druhých. Priveľa rozmýšľania a analyzovania.

Bolesti hrdla - nehovoríte to, čo skutočne cítite. Ste zdržanlivý. Cítite sa vystresovaný, frustrovaný, nahnevaný, ustráchaný, vnútorný rozpor. Obávate sa neprijatia.

Bolesti ucha - cítite sa posudzovaný a sám posudzujete druhých. Nepočúvate vlastné vnútorné chápanie a múdrosť. Nechcete počúvať to, čo sa hovorí, snažíte sa vytesniť iných ľudí. Máte pocit, že vás chcú ostatní ovládať. Obviňovanie, frustrácia, hnev, nepochopenie, spory. Odmietate zmeniť svoj názor alebo uhol pohľadu. Cítite sa byť ignorovaný, prehliadaný, zlostný, labilný.

Bradavice - svet sa vám zdá škaredý, ohrozujúci, nehostinný. Zameriavate sa skôr na negativitu, na to, čo neznášate a čo sa vám nepáči, než na to, čo sa vám páči a čo máte rád. Cítite sa menejcenný, neatraktívny, nehodný dobrých vecí v živote.

Bronchitída - ste pod príliš veľkým tlakom. Konflikt a hnev v rodine, ktoré vedú k podráždeniu vašimi blízkymi. Obviňujete iných za to, čo nedokážete napraviť alebo ovládať. Mali by ste nájsť čas na oddych a na seba. Dostávate nedostatok uznania a lásky. Odháňate od seba ľudí.  

Zdroj: Inna Segal - Čo vám hovorí vaše telo.

Páči sa Vám Pán Občan?