Príčiny chorôb - "A"

thumbnail

Alergie - obťažujú a rozčuľujú vás ostatní ľudia. Vzdávate sa svojej moci. Obviňujete ľudí a udalosti za svoje negatívne reakcie. Ste posadnutý ľuďmi, ktorí vám ublížili. Nedokážete odpúšťať a vidieť v krivdách požehnanie. Dovolíte, aby vás iní ovládali a manipulovali vami, a potom ich trestáte tak, že im neprejavujete lásku a prívetivosť. Neviete, ako si s ľuďmi stanoviť hranice.

Alergia na potraviny - rozčuľuje vás to, čo sa deje okolo vás. Ste extrémne citlivý na správanie iných ľudí a ich názory na vás. Frustruje vás, že si nikto nevypočuje a nerieši vašu nespokojnosť so životom. Vzdorujete životu. Príliš sa zameriavate na to, čo máte rád a čo nie. Nevyjadrujete naplno svoju vlastnú osobnosť.

Alkoholizmus - potláčaný hnev, krivda, ktoré nemáte kde vypustiť. Trestanie seba samého, znudenosť, stagnácia, depresia. Potrebujete únikovú cestu. Príliš veľa rozmýšľate. Topíte sa v problémoch, ktoré ste si spôsobili sami, radšej ich odsúvate, akoby ste ich riešili.  

Alzheimerova choroba - strata sily, neschopnosť vyrovnať sa so životom, priveľa potláčaných emócií. Život vás zaťažuje, máte chuť utiecť do iného času. Nechcete si pamätať alebo byť v súčasnej situácii. Cítite sa stratený a zmätený. Úzkosť spojená s prežívaním reálneho života. Bojíte sa smrti a vzdávania sa niečoho.

 Anémia (chudokrvnosť) - cítite sa vyčerpaný, Stratili ste radosť, kreativitu a záujem o život. Držíte v sebe príliš veľa starostí a obáv. Máte pocit, akoby ste neboli dosť dobrý, boli bezcenný. Znevažujete sami seba a svoje túžby. Vzdorujete životu, cítite sa obmedzovaný a stratený.

Angína - stres, frustrácia, strach z budúcnosti.  Nedokážete prejaviť emócie, hlavne lásku. Cítite sa odrezaný od života, nahnevaný, kritický. Máte pocit, že život je nespravodlivý.

Artérioskleróza (kôrnatenie tepien) - posudzovanie, kritizovanie, zatracovanie. Strácate spojenie so svojimi pocitmi a srdcom. Riadite sa viac rozumom, ako citom. Bojíte sa milovať seba a druhých. Vidíte sa v negatívnom svetle. Udržujete si odstup od ľudí. Živíte v sebe staré krivdy. Ste tvrdý k sebe aj k iným.

Artritída (zápal kĺbov) - držíte v sebe hnev a zlosť z minulosti. Nesiete v sebe vinu, výčitky a hanbu. Nedokážete odpúšťať sebe a druhým. Sťažujete sa na život. Robíte si starosti, ale nie ste schopný urobiť zmeny. Cítite sa, akoby ste uviazli a boli obmedzovaný.

Astma - príliš sa snažíte vyhovieť iným. Chcete byť dokonalý. Nedokážete povedať nie, zastať sa sám seba a vyjadriť, čo cítite. Vydávate zo seba maximum, až kým sa necítite vyčerpaný a nestačí vám dych. Cítite sa slabý, úzkostlivý  a zbavený sily. Dovolíte druhým, aby vás ovládali. Cítite sa zranený, uviaznutý, ako zavretý v klietke.

Autizmus - cítite sa byť uväznený vo vnútri obmedzeného sveta a frustuje vás závislosť na druhých. Máte pocit, akoby vám ostatní v niečom bránili a dívali sa na vás zhora. Túžite sa ďalej rozvíjať, prejaviť svoju kreativitu a genialitu. Obávate sa výsmechu, vylúčenia alebo poníženia. Neviete, ako sa naučiť počúvať svoju intuíciu. 

Zdroj: Inna Segal - Čo Vám hovorí vaše telo

Páči sa Vám Pán Občan?