Prestaňte konečne svoje deti vychovávať

thumbnail

Aké sú naše deti? Sú naozaj nevychované? Je pravda, že sú „iné“, ako sme boli my, ktorí už sme „dsiatnici“.  Porovnávame a dokola vieme opakovať vety: „Ja v tvojom veku som už.....“ alebo „Keby som ja takto povedal svojej mame, či otcovi...“.

Áno, je to pravda. Ale nemyslite si, že tieto argumenty vaše dieťa presvedčia alebo zmenia jeho správanie voči vám. Ani náhodou.

Existuje veľa „návodov“, ako súčasné deti vychovávať. A presne to je ten problém.

V prvom rade si uvedomte, že žiadne návody na výchovu sa nedajú praktikovať všeobecne. Každé dieťa je originálna bytosť, preto prestaňte svoje deti už konečne vychovávať a skúste byť ich partnermi,  používať vlastný príklad.

Nemôžete predsa dieťaťu vtĺkať do hlavy, že nesmie klamať, keď to robíte vy. Nemôžete chcieť, aby vaše dieťa bolo aktívne, keď vás vidí dokola sedieť na pohovke. Nemôžete od neho chcieť, aby čítalo knihy, keď vy stále čumíte do televízora a knihu vo vašej ruke nikdy nevidelo.

Čítala som článok na tému „Ako vychovávať deti, aby si nemysleli, že majú nárok na všetko“. Súhlasím s názorom, že deti už nevedia, čo by chceli. Ale zbytočne im budete do hlavy strkať vety, že nemôžu mať všetko, keď sa pohybujú vo svete toho „všetkého“. A kam sa len pohnú, tam dokola vidia reklamy, akcie, nové typy čohokoľvek. Vidia to u kamarátov a spolužiakov. Myslím, že ich ťažko presvedčíte. Akurát tak na vás dostanú dobre nervy, že iní majú a oni nie. Je to celé v systéme. Aj keď ten sa ťažko zmení zo dňa na deň. Ale dôležité je začať....

Takže, vážení rodičia – zopakujem – Prestaňte vychovávať svoje deti a začnite vychovávať seba....“ Dieťa sa totiž narodí ako úplne čistá, ničím nepokazená bytosť. To, čo máte doma, je vašim obrazom. Preto ak chcete, aby dieťa fungovalo normálne, aby bol z neho čestný človek, ktorý vie, čo je úcta, láska, porozumenie, pravda, musíte to vedieť v prvom rade vy a vy tak musíte fungovať.

S ♥ Inka

 

Tento článok a ani časti textu nie je dovolené kopírovať na iné weby. Pokiaľ chcete článok publikovať, požiadajte autorku o súhlas. Budem však veľmi rada, ak ho budete zdieľať na sociálnych sieťach. K zdieľaniu na FB použite tlačidlo v spodnej časti článku. Ďakujem, že dodržiavate autorské právo. 

Páči sa Vám Pán Občan?

Pridaj komentár