Tichý zabijak

thumbnail

Mám klientov, ktorí sa na mňa obracajú s prosbou o pomoc, lebo už nevládzu ďalej. Nič ich nebaví, z ničoho nemajú radosť a dokonca ani nevedia, čo by ich vlastne potešilo. Ich život je  bez zmyslu. Títo ľudia majú jednu spoločnú vec : dlhodobejšie užívajú antidepresíva. Už som viackrát o tom písala, aké sú tieto lieky nebezpečné. Zopakujem znova:

Nie som úplne proti tomu, aby sa utlmujúce lieky použili jednorázovo a krátkodobo, ak človeku nastane v živote situácia, ktorá je pre neho šokujúca alebo nečakaná (napr. úmrtie niekoho blízkeho). Aj tu by som však lieky nie vždy podávala, pretože človek potrebuje svoje pocity z danej situácie dať von a nie ich "nejako", pod vplyvom liekov potlačiť.

Ale čo to robí s človekom, ak ich užíva dlhodobejšie? Ja zvyknem hovoriť, že z človeka robia "blato". Vysvetlím to úplne laicky. Tieto lieky pracujú s vašim centrálnym nervovým systémom, vyslovene ho uspávajú, utišujú a oblbujú. Ak ich niekto užíva dlhodobo, stráca reálny pohľad na svet, je akoby v hmle, prediera sa cez tú hmlu, ale nevidí nikde jasný bod. Po čase to vzdáva. JE TO CELÉ ZLE!!!!!! A ako som už v niektorom článku písala, katastrofa je však to, že tieto tiché zabijaky užívajú už deti.  Dnes mi prišlo do cesty video, ktoré o tom hovorí. 

Ľudia zlatí, viem, že v súčasnom svete je to ťažšie a nie každý to vie zvládnuť. Neriešte to však, prosím, liekmi. Uvedomte si, že tak situáciu vôbec neriešite, aj tak ju budete tlačiť pred sebou a skôr či neskôr vám opäť nejakým spôsobom skríži cestu. Skúste si nájsť človeka, ktorému o tom, čo sa vám deje dokážete porozprávať a ktorý vám môže pomôcť nájsť cestu, riešenie, podporiť vás. Ak sa jedná o vaše dieťa, nezjednodušte si to podávaním nejakého svinstva, ktoré môže zničiť nielen život vášho dieťaťa, ale aj vám. Ľudia zabudli spolu komunikovať. Face to face - tvárou v tvár. Píšu si cez rôzne čety, smsky, naháňajú Pokémonov a rôzne iné stupidity tejto doby. Voľné chvíle trávia v rôznych nákupných centrách a ich dieťa ani nevie, že toto, čo lezie po zemi, je slimák. A že dážďovka je hermafrodit a že rieka Torysa tečie na Slovensku. Nevedia nič. Nemajú kde svoju energiu vypustiť alebo doplniť. A tak je to aj s dospelými. Makajú do nemúcej nemoty, relax je pojem neznámy. Potom telo začne štrajkovať a namiesto toho, aby sme energiu išli vyrovnať do prírody, alebo čímkoľvek, čo nám ju dodáva, zhltneme lieky. Viem, že cesta ľahšieho odporu je pohodlnejšia, ale v konečnom dôsledku sme tak dali prst na tlačidlo "samodeštrukčný plán". Video, ktoré tu dávam, možno bude pre niektorých tvrdé. Ale bohužiaľ to tak je. Aj tu napíšem odporúčanie na knihu Johna Virapena - Nežiadúci účinok SMRŤ.

 

 

Páči sa Vám Pán Občan?