Krv - nízky krvný tlak

thumbnail

Človek s nízkym tlakom sa vyhýba prekážkam, vôbec sa nepokúša presadiť a radšej sa zmieri s konfliktmi. Rovnako ako sa pred konfliktmi sťahuje on, sťahuje sa aj jeho krv. Často to vedie k periférnym poruchám  prekrvenia, ktoré vyjadrujú skutočnosť, že nechce s niečim prísť do styku a radšej ustúpi. Podstatné veci preto dostatočne neožijú.
Človek sa bráni konfrontácii v krajnom prípade až do bezvedomia, aby sa zbavil zodpovednosti. Kto má veľmi nízky tlak, nie je stabilný a labilitou sa zbavuje problémov, ktorým je vystavený.

Nestojí za nijakou vecou, nechce sa za niečo zasadiť. Vyhýba sa výzvam, často aj sexualite, ktorá veľmi závisí od krvného tlaku. Uniká do nevedomosti. Nízkym krvným tlakom častejšie trpia ženy. V extrémnych prípadoch upadnú do mdlôb a svoje okolie nútia, aby ich ušetrilo od konfliktu. 

Ak sa vám niekedy zatmie pred očami, posaďte sa alebo si ľahnite, ale nezostávajte bez pohybu, Napínajte nožné svaly, bicyklujte vo vzduchu, alebo si dajte nohy hore. Keď sa spotíte, pite, lebo telo má často tak málo tekutín, že sa krvný obeh zrúti.

Zdroj Kurt Tepperwein - Posolstvo tvojho tela

Páči sa Vám Pán Občan?