Čo to znamená, keď ochorieme?

thumbnail

Pri rôznych príležitostiach si želáme v prvom rade zdravie. Nerobím to tak. Želám každému v prvom rade, aby bol šťastný, spokojný, veľa lásky a aby mal každý deň dôvod na úsmev. Stalo sa mi, že moje želanie sem tam niekoho prekvapilo - "a kde je zdravie?". Vždy som odpovedala - "Ak si šťastný, spokojný, ak máš vo svojom živote lásku, ak počúvaš svoju intuíciu, ak sa často usmievaš, tvoje telo nemá dôvod ochorieť. Zdravie je totiž zrkadlom toho, čo prežívame vo svojom vnútri.

Určite ste počuli niečo ako "prečo sa to stalo práve mne?", "prečo som práve ja dostal túto chorobu?"......... V prvom rade si treba uvedomiť, že choroba si nepovedala jedného krásneho rána, že vás navštívi. Choroba je poslednou kvapkou toho, že ste doteraz niekde vo svojom živote robili niečo, čo nabúralo vašu rovnováhu a keďže už toho bolo veľa, dalo vám  zdravotným problémom najavo, že "Haló, stačí! Je čas vrátiť sa na správnu cestu!" Keď sa na to pozrieme z druhej strany, je to úžasný spôsob, ako nám navrátiť šťastie, pohodu a harmóniu. Preto, ako som už veľakrát napísala, choroba je pre človeka vždy INFORMÁCIA, že sa rútime v tom našom krátkom živote nesprávnym smerom. Samozrejme aj tu máme slobodnú vôľu a voľbu. Buď sa naučíme rozumieť tejto reči alebo ju odignorujeme užívaním liekov, až kým nás nezničia úplne. Je dokonca už dokázané (je o tom veľa inforácií na nete), že v podstate výhovorka "u nás to je dedičné", už neobstojí. Hovorila som o tom už pred pomaly štyrmi rokmi v televízii JOJ - tuším Supermama sa tá relácia volala. Je dobré si uvedomiť, že existujú iba dedičné vzorce správania. Ale aby boli aj skeptici spokojní, nejaké malé percento sú gény, to bezpochyby. Ale odporúčam pozrieť si niečo ako epigenetika. No a teda pokračujem - nielenže sa genetická informácia mení z generácie na generáciu, ale dokonca sa mení náš genóm už počas nášho života.  Ak sme teda odkukali nejaký vzorec, nie celkom správny, od rodičov, lebo oni to odkukali od svojich, je samozrejme predispozícia k tomu, že ja v tom budem pokračovať. Ale je iba na mne, či chcem. Napíšem príklad: je v súčasnej dobe veľmi veľa onkologických ochorení. Ale prečo to ochorenie k človeku príde? Alebo čo je "spúšťačom?" Nuž je tu viac možných spúšťačov :

  • sebaobetovanie
  • prílišné prispôsobovanie sa tlaku okolia
  • prílišné podliehanie tlaku okolia veľakrát až za svoju vlastnú hranicu
  • ignorovanie seba samého a vlastných potrieb
  • absencia lásky, citu
  • patrí sem aj samozrejme aj stravovanie, spôsob života

A prečo tieto všetky veci púšťame do svojho života? Pretože sme ich kdesi prevzali. Zdedili.

Zopakujem preto znova:

Zdravotný problém k vám nespadne z neba - je iba dôsledkom vášho spôsobu života, je dôsledkom toho, ako sa staráte o svoju dušu, ako počúvate svoj vnútorný hlas, ako počúvate svoju intuíciu. A verte, že si za všetko, čo vám nabúra rovnováhu, môžete vy sami. Preto iba vy sami môžete toto zmeniť. Spoliehajte sa v prvom rade na seba. Premýšľajte, kde ste stúpili vedľa.

Pozor! Neznamená to, že teraz hneď prerušíte liečbu, ak nejakú podstupujete! To v žiadnom prípade. Ide mi v tomto článku o to, aby ľudia začali premýšľať o zdravotných problémoch trochu inak, aby si začali uvedomovať, že choroba nie je trest, ale informácia, ktorá vám práve môže ukázať cestu späť k sebe samému.

Želám vám preto oceán lásky, more šťastia, porozumenie, sebaúctu a veeeľa úsmevu.

S láskou Inka

Tento článok a ani časti textu nie je dovolené kopírovať na iné weby. Pokiaľ chcete článok publikovať, požiadajte autorku o súhlas. Budem však veľmi rada, ak ho budete zdieľať na sociálnych sieťach. K zdieľaniu na FB použite tlačidlo v spodnej časti článku. Ďakujem, že dodržiavate autorské právo. 

Páči sa Vám Pán Občan?