Atopický ekzém

thumbnail

Veľa mamičiek sa na mňa obracia o pomoc pri probléme, ktoré majú ich deti a je ním atopický ekzém. Čakajú odo mňa nejaký zázračný recept, mastičku, liek. Keď poviem,  že problém sa mastičkami vyriešiť nedá, viac sa neozvú. Nezaujíma ich, ako sa to teda dá odstrániť, ako svoje dieťatko uzdraviť. Rozhodla som sa preto napísať článok o tomto kožnom probléme a každý už nech si rozhodne, čo následne urobí pre svoje dieťa.

V prvom rade chcem napísať, že atopický ekzém je autoimúnne ochorenie. V ostatnom čase sa tento problém u malých detí vyskytuje v dosť zvýšenom počte. A rodičia sú z toho nešťastní a pýtajú sa "prečo?" Nuž, je tu viac "spúšťačov." Preto spomeniem tie najčastejšie. 

Je dobré si uvedomiť a na slovo "uvedomiť" kladiem dôraz, že dieťa je veľmi vnímavé. A je vnímavé nielen po narodení, ale aj počas tehotenstva. Od určitého mesiaca vníma zvuky, ktoré sú okolo neho, ale hlavne vníma energiu matky, jej pocity, jej emócie, jednoducho všetko, čo prežíva. Po narodení vníma zasa všetko, čo sa deje doma. Keďže detičky sa rodia energeticky veľmi vnímavé, nemyslite si, že to, že vnútorne niečo prežívate, ale navonok sa snažíte byť v pohode, je v poriadku. Vôbec nie. Dieťa naozaj veľmi citlivo reaguje na všetko a veľmi odráža psychický stav hlavne svojej matky (samozrejme aj otca). Ak má teda vaše dieťatko tento kožný problém, možnými spúšťačmi sú:

  • prežívanie niečoho intenzívneho, negatívneho počas tehotenstva
  • dieťa podvedome odmieta niekoho alebo niečo v živote (keďže je malé, inak sa brániť nevie)
  • preciťuje negatívne pocity, emócie svojich rodičov a hlavne matky
  • vníma deštruktívne správanie v rodine
  • má z niečoho strach, možno pocit bezmocnosti (nemyslite si, že aj keď je dieťatko maličké, že toto nemôže pociťovať. Akurát to nevie pomenovať, popísať, povedať o tom)
  • môže mať pocit, že je nechcené - dostáva sa mu málo lásky
  • nedostatočné dojčenie - strava matky - narušená mikroflóra v črevách počas tehotenstva - tak po narodení je zabránené dozrievaniu obranných mechanizmov v tele
  • dôsledok nedostatočného trávenia - nadmerná konzumácia mastných, sladkých, chemicky konzervovaných potravín, užívanie liekov, hlavne antibiotík a nadmerná konzumácia bielkovín
  • dieťa pociťuje vnútorný smútok

Atopický ekzém nevyliečia žiadne lieky, ani mastičky, pokiaľ sa nevyrieši podvedomá príčina. Je dôležité pochopiť, že KOŽA JE EMOČNÝ ORGÁN, preto ak je disharmónia v tomto smere, koža reaguje. 

Podľa čínskej medicíny koža patrí k prvku kov a je v úzkom vzťahu k pľúcam a hrubému črevu. Preto ak je táto funkcia oslabená, toxíny hľadajú cestu von. Niekto môže namietať, že potom teda žiadne podvedomé príčiny. Ale áno! Pretože aj funkciu pľúc (pľúca odzrkadľujú neschopnosť niečo "predýchať" alebo "situáciu nezvládam a dochádza mi dych") a hrubého čreva ( nie som schopný vysporiadať sa s prežívaním nejakej situácie a "vypustiť" ju zo života) "niečo" oslabilo. Nič sa nepokazí len tak - "z dlhej chvíle." Žiadny orgán v našom tele sa neoslabí len preto, že sa tak niekedy rozhodne. Všetko so všetkým súvisí. 

Pýta sa teraz otázka, čo teda ďalej? Ako dieťa uzdraviť? Hneď na začiatku je dobré naozaj popremýšľať a pripustiť, že niekde vo vašom živote existuje nevyriešený problém, že prežívate emócie, ktoré nezvládate. Možno, že máte niekde vnútorný blok, skrytú bolesť. Možno máte problém vo vzťahu s partnerom, ktorý sa snažíte nejako "uhrať" pre pokoj v rodine alebo kvôli deťom. Lenže zdravotný problém vášho dieťaťa vám nastavuje zrkadlo. Ukazuje vám, že: "Halóóó, zobuď sa! Chci vidieť svoj problém a rieš ho! " Nemusíte mať vôbec výčitky, že ste niečo spôsobili, lebo vždy to môžete napraviť. Dôležité je, že si uvedomíte, prijmete a pochopíte, že niečo vo vašom živote nebolo alebo nie je celkom ok. 

Ak teda máte dieťa s atopickým ekzémom, premýšľajte nad tým, čo je vyššie napísané. Je to naozaj tak, že pokiaľ totiž nevyriešite "spúšťač" problému, nevyriešite nič. Ako som veľakrát povedala, či napísala - každý zdravotný problém je pre človeka informácia. Telo inak hovoriť nevie. Je preto na vás, či tejto reči chcete porozumieť.

S láskou Inka

Tento článok a ani časti textu nie je dovolené kopírovať na iné weby. Pokiaľ chcete článok publikovať, požiadajte autorku o súhlas. Budem však veľmi rada, ak ho budete zdieľať na sociálnych sieťach. K zdieľaniu na FB použite tlačidlo v spodnej časti článku. Ďakujem, že dodržiavate autorské právo. 

Páči sa Vám Pán Občan?

Pridaj komentár